Meble do jadalni, czyli jak dobrać odpowiedni stół i siedziska?>

Jadalnia to miejsce, które służy do spotkania z rodziną i znajomymi, a przede wszystkim do spożywania posiłków. W związku z tym najważniejsze wyposażenie jadalni to oczywiście stół i krzesła. Jak wybrać odpowiednie meble, by móc spożywać każdy posiłek komfortowo?

Jakie czynniki decydują o komforcie mebli?

Wybierając meble, należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak:
- kształt blatu;
- wielkość pomieszczenia, w którym znajdą się meble;
- miękkość krzeseł;
- wysokość krzeseł względem blatu.

Stół okrągły a prostokątny

O wyborze odpowiedniego blatu stołu zadecyduje przede wszystkim wielkość pomieszczenia i ilość osób, które mają przy nim zasiadać. Posiadacze przestronnej jadalni mogą sobie pozwolić na stoły o okrągłych blatach, ci dysponujący mniejszą przestrzenią muszą wybrać stoły prostokątne. Tego rodzaju meble nie wymagają bowiem ustawienia na środku - tak samo będą sprawdzać się w narożniku czy przy ścianie, jak i w centralnej części pomieszczenia. 

Siedziska idealne

Kolejne ważne meble do jadalni to krzesła. Aby zapewnić wygodę podczas siedzenia konieczne jest wydzielenie około 60 centymetrów szerokości stołu na każde miejsce dla osoby przy stole. Należy także umożliwić przemieszczanie się wokół stołu, jak i wysunięcie siedziska. Krzesła można także zastąpić podłużnymi ławami, które nie tylko pozwolą zaoszczędzić miejsca, ale często posiadają też możliwość przechowywania w ich skrzyni różnych przedmiotów, dzięki czemu są bardzo funkcjonalne.

Tags: