Sypialnia barokowa?>

Architektoniczny barok to epoka, w której króluje przepych i bogate zdobnictwo. Nie ma tu miejsca na ascezę i prostotę. Obfitość, blask, splendor i okazałość - oto barokowe wnętrze.


Barokowa sypialnia tanim kosztem

Sypialnia urządzona w barokowym stylu wcale nie musi dużo kosztować. Oczywiście jeśli ową barokowość potraktujemy z przymrużeniem oka zamiast trwonić rodzinną fortunę (jeśli taką w ogóle mamy do dyspozycji) na antyki. Styl barokowy to przede wszystkim efektowne tkaniny i złocenia oraz wystawność. Na nasze barokowe potrzeby nie musimy wcale wymieniać mebli, które posiadamy, nawet jeśli są bardzo proste. Musimy natomiast wykazać się wyobraźnią i owe proste meble uczynić nieco bardziej wymyślnymi. Ale od czego są gałki do szuflad czy drzwiczek  stylizowane na diamenty? Od czego złota farba, tafta, aksamity, sklejkowe ornamenty?


Czas na toaletkę

Mamy już łoże z baldachimem, bogato zdobione szafy, komody i szafki nocne ale czegoś tu jeszcze brakuje... no tak nie mamy toaletki. Tego mebla akurat w barokowym buduarze nie może zabraknąć i nawet przy niewielkim budżecie nie żałujmy pieniędzy na tę zachciankę. Takie jak te toaletki do sypialni barokowej powinny być fantazyjne i ozdobne. Im bardziej gięte i wymyślne, tym lepiej dla stylu. I oczywiście z równie giętym taboretem wyposażonym w pluszowe siedzisko. Tak, teraz nasza barokowa sypialnia jest kompletna.


Tags: