Wady i zalety ram łóżek z drewna oraz metalu?>

W centrum sypialni zawsze znajduje się duże i wygodne łóżko. Jednak co oznacza to, że jest ono wygodne? Na to składa się wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest materiał wykonania ramy łóżka. Lepiej, kiedy będzie ona drewniana czy metalowa?

Klasyczne łóżka drewniane


Zaletą takich łóżek jest na pewno to, że drewno, jaki materiał naturalny pasuje do wszystkiego. Wstawione do sypialni łóżko drewniane 140x200 cm będzie więc uniwersalne - https://mirat.eu/lozka-do-sypialni-140x200,c418.html. Co więcej, to także doskonała opcja dla osób lubiących częste zmiany. Będą one mogły bowiem zmieniać styl swojej sypialni na:
- skandynawski,
- minimalistyczny,
- rustykalny.
Do każdego pasować będzie ta sama rama łóżka. Warto też wspomnieć, że drewno ma właściwości antystatyczne i dlatego jest dobrym rozwiązaniem w sypialni alergika. O taką ramę trzeba jednak odpowiednio dbać: zaniedbana może się wypaczać i trzeszczeć.

Trwałe łóżka metalowe


Wybierając ramę wykonaną z metalu można mieć pewność, że będzie ona niezwykle wytrzymała. Łóżko kute jest bowiem odporne na wilgoć, pękanie, a także na duże obciążenie. Oprócz tych zalet, łóżko metalowe 120x200 cm może być też niezwykle estetyczne. Wszystko dlatego, że rama może składać się albo z prostych prętów albo mieć misternie wykonaną, ażurową formę, która świetnie prezentuje się szczególnie na wezgłowiu łóżka. Jeśli zaś chodzi o wady, to można do nich zaliczyć dużą wagę łóżka - nie sprawdzi się ono więc, kiedy planuje się częste przeprowadzki.

Tags: