Łazienki w stylu boho?>

Był czas na klasyczne, eleganckie łazienki. Była moda również na połysk i jednolite kolory. Obecnie, salon łazienek stawia na styl boho i naturę. Co to oznacza dla klientów? Jak stworzyć taką łazienkę we własnym domu? Poniżej kilka wskazówek.

1. Naturalne elementy 

Wyposażenie łazienek w stylu boho powinno zawierać podstawowe sprzęty, które są nieodzowną częścią każdej łazienki. Nie można tu bowiem pominąć: wygodnego WC, stylowej umywalki, komfortowego prysznica (lub ekskluzywnej wanny) oraz kilku zgrabnych półek lub jednej, pojemnej szafki. W stylu boho dominują naturalne materiały, co oznacza, iż w takiej łazience powinno znaleźć się naturalne drewno. Bardzo modne obecnie jest wykorzystanie bambusa w dodatkach. 

2. Kolory ziemi

By czuć się w łazience dobrze i by było to miejsce związane z relaksem i medytacją, warto postawić na tzw. kolory ziemi. Są to wszelkie zielenie, beże, kolory piaskowe oraz brązy. Jasne kolory doskonale sprawdzą się w wyposażeniu, te ciemniejsze - na ścianach i podłogach. Warto również zainwestować w oryginalne dodatki: pojemnik na mydło, dyfuzor do szamponu, kolorowe ręczniki. 

3. Pamiątki z podróży

Wyposażenie łazienek - ze strony, można urozmaicić o cenne pamiątki z podróży. Nawet, jeśli nie jest się samemu zwolennikiem podroży do Afryki - takie elementy można znaleźć w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Również prawie każdy salon łazienek wzbogacony jest o ciekawe dodatki, które w prosty sposób nadają charakteru każdemu pomieszczeniu. Dzięki nim łazienka staje się pomieszczeniem dużo bardziej przytulnym i klimatycznym. Niewielką i tanią ozdobą, która idealnie wpisze się w powyższy klimat stanowić będą różnego rodzaju świece zapachowe. Ich naturalny płomień spokojnie zastąpi światło podczas długich, aromatycznych kąpieli w zimowe, sobotnie wieczory.
Tags: